Konferencja ‘Supporting Syria and the Region’

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 // Norwegia, Wlk. Brytania, Niemcy, Kuwejt i ONZ to współgospodarze konferencji w dn. 4 marca br. na temat kryzysu w Syrii – państwie, doświadczanym obecnie największym na świecie kryzysem humanitarnym. Potrzebne są miliardy dolarów z pomocy międzynarodowej na zaspokojenie potrzeb osób dotkniętych kryzysem.

Chodzi nie tylko o finansowanie: chodzi tez o nadzieję, miejsca pracy i jak najszybszy powrót syryjskich dzieci do szkół.

W latach 2011-2015 norweski rząd przeznaczył co najmniej 400 mln dolarów na kryzys w Syrii i innych dotkniętych nim krajów w regionie. Przynajmniej 15% cakowitego norweskiego wsparcia dla Syrii w 2015 przeznaczono na potrzeby edukacyjne dzieci.

Konferencja  nt. wsparcia dla Syrii zgromadzi w Londynie światowych przywódców z całego świata, aby wspólnie podjęli wyzwanie, jakim jest zebranie funduszy w celu zaspokojenia pilnych i długoterminowych potrzeb milionów ludzi poszkodowanych w wyniku największego w świecie kryzysu humanitarnego.

Konferencja stawia sobie również ambitne cele w zakresie przywrócenia i umożliwienia edukacji dla dzieci oraz uruchomienia gospodarki w celu poprawy życia uchodźców zarówno w samej Syrii, jak i w krajach ich goszczących.

http://www.supportingsyria2016.com


Bookmark and Share