Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 // Przemiany kulturowe i historyczne Polski i Norwegii stały się inspiracją dla partnerskiego projektu „Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii”, wspartego z funduszy norweskich. Poprzez warsztaty i plenery fotograficzne, platformę internetową oraz retrospektywy kina obu krajów, twórcy przybliżają historię przemian kulturowych w obu naszych krajach, aktywizują młodzież i wzmacniają współpracę między Polską a Norwegią.

„Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii” to kompleksowy program edukacji filmowej oraz fotograficznej. Projekt ma na celu zaprezentowanie oraz udokumentowanie historii przemian kulturowych, jakie zaszły w Polsce i Norwegii na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Zostaną one pokazane na przykładzie miast Wielkopolski oraz Oslo.

W ramach działań projektowych przewidziano warsztaty fotograficzne w Norwegii i w Polsce, w tym warsztaty teoretyczne oraz praktyczne, zajęcia przez Internet oraz plenery fotograficzne. Zorganizowane zostaną również warsztaty filmowe, w ramach których nawiązana zostanie dyskusja o perspektywach rozwoju współpracy polsko-norweskiej w zakresie kultury. Ponadto, widzowie będą mogli oglądać retrospektywy kina norweskiego w Polsce oraz pokazy polskiej kinematografii w Norwegii.

W Jarocinie oraz Oslo zaprezentowane zostaną wystawy, które po zakończeniu projektu pokazywane będą również w innych miastach obu krajów.

 Więcej informacji tutaj


Bookmark and Share