apr
11
Data:: 11. kwietnia 2015

Premiera albumu PUNKT EKLEKTIC SESSION 02

Nils Petter Molvær EnsembleNils Petter Molvær Ensemble

11 kwietnia miała premierę najnowsza płyta z nagraniami z ostatniej odsłony festiwalu PUNKT EKLEKTIK SESSION - jednego z najciekawszych spotkań muzyczno-filmowych ubiegłego roku. Festiwal to wyjątkowe spotkania muzyczne wsparte z funduszy norweskich -wspólne przedsięwzięcie wybitnych polskich i norweskich artystów grających jazz i muzykę elektroniczną.

PUNKT EKLEKTIK SESSION FESTIVAL to projekt, opierający się na współpracy wrocławskiej platformy artystycznej Eklektik Session z innowacyjnym festiwalem PUNKT -w norweskim Kristiansand. Koncepcją festiwalu są wspólne polsko-norweskie koncerty wraz z ich bezpośrednim remiksowaniem na żywo przez wybitnych muzyków, producentów i remikserów.

Festiwal integruje międzynarodowe środowiska twórcze, składające się z artystów reprezentujących gatunki sztuki takie, jak muzyka i film oraz daje publiczności szansę wyjątkowych muzyczno-wizualnych przeżyć i wzruszeń.

W ramach ostatniej, jesiennej odsłony polsko-norweskiego festiwalu i trasy Punkt Eklektik Session artyści opracowali i zarejestrowali autorski materiał na płycie CD i winylu z nagraniami studyjnymi oraz na DVD z koncertu finałowego. Wydawnictwo na CD/winyl/DVD jest limitowane i niekomercyjne.

Album PUNKT EKLEKTIK SESSION 02 z nagraniami Eklektik Ensemble i fragmentami koncertu Eklektik Orchestra "THE DEEP" można pobrać poprzez serwis bandcamp:  www.EklektikSession.bandcamp.com
Bookmark and Share