sep
05
Data:: 5. września 2015
Miejsce: Warszawa

Wyjątkowy koncert na trzy chóry

Zdjęcie: Magdalena Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.Zdjęcie: Magdalena Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

W sobotę 5. września zapraszamy na wyjątkowy „Wieczór na trzy chóry”, podczas którego usłyszymy m. in. męski chór norweski Hvalkjæften, Chór POLIN – kilkudziesięcioosobowy chór działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – oraz eksperymentalny chór Gre Badanie. Będzie to wieczór dialogu i konfrontacji zarówno odmiennych osób, muzyków, historii jak i kultur. Wstęp wolny!

05.09.2015 r., godz. 19.30: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Warszawa, ul. Anielewicza 6

Będzie to wieczór dialogu i konfrontacji zarówno odmiennych osób, muzyków, historii jak i kultur. Dziedzictwo Norwegii, Polski, żydowskie dziedzictwo kulturowe oraz eksperymentalne poszukiwania dźwiękowe spotkają się w jednym miejscu, stając się punktem wyjścia do międzykulturowego spotkania: między językami, tradycjami i stylistykami. Cechą wspólną członków i członkiń chórów jest miłość do muzyki, która daje im nie tylko ogromną radość, ale też chęć odkrywania i wyrażania siebie samych.

Podczas koncertu usłyszymy:

- męski chór norweski Hvalkjæften

- Chór POLIN – kilkudziesięcioosobowy chór działający przy Muzeum POLIN

- eksperymentalny chór Gre Badanie.

Hvalkjæften („Paszcza wieloryba”) – męski chór norweski, pochodzący z Sandefjord – miejscowości, która była niegdyś największym na świecie miasteczkiem rybackim, a jej mieszkańcy specjalizowali się w połowie wielorybów. Zespół został założony w 1989 roku przez grupę przyjaciół. Wielu z nich bierze aktywny udział w występach do dnia dzisiejszego. Grupa składa się z 24 osób w wieku od 35 do 60 lat. Zespół słynie ze swoich ciekawych i urozmaiconych występów, w których łączą elementy śpiewu, tańca, aktorstwa i kabaretu. Repertuar zespołu Hvalkjæften jest bardzo szeroki – od tradycyjnych norweskich pieśni państwowych i kościelnych przez jazz po popowe i rockowe hity. Grupa miała okazję wystąpić między innymi na zimowych igrzyskach w Lillehammer oraz zagrała w oficjalnym spocie promocyjnym tejże imprezy.

(Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin)

Koncert jest częścią większego projektu realizowanego przy wsparciu funduszy norweskich pt.  "Żydowskie dziedzictwo kulturowe".

Więcej informacji tu


Bookmark and Share