I miejsce w kategorii IV: Anna Drąg, lat 14, Gimnazjum nr 14 w PłockuI miejsce w kategorii IV: Anna Drąg, lat 14, Gimnazjum nr 14 w Płocku

Festiwal Zorzy Polarnej

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 // 15. stycznia otwarto w Płocku wystawę pokonkursową „Niebo w kolorze – spotkanie z Zorzą Polarną” w ramach IV Festiwalu Zorzy Polarnej 'Kolory Arktyki'. Ambasada Norwegii objęła festiwal swym patronatem już po raz czwarty. Ekspozycja będzie czynna do 6. marca 2016.

Miejsce: Płock, Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS (C.H. Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2A, tel. 24 369 16 08). Wstęp wolny.

Już po raz 4. płocki oddział Polskiej Fundacji Sportu i Kultury organizuje Festiwal Zorzy Polarnej, a w jego ramach Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w wieku od 6-16 lat. Ambasada Norwegii jest patronem wydarzenia.

Konkurs Twórczości Plastycznej „Niebo w Kolorze' odbywa się już po raz trzeci. Partnerem w realizacji konkursu jest Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Konkurs jest elementem projektu edukacyjno – artystycznego „Festiwalu Zorzy Polarnej”. Tegoroczna jego edycja ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzież tematyką zorzy polarnej oraz związkami środowiska przyrodniczego z życiem człowieka, popularyzację tradycji oraz dziedzictwa kulturowego poprzez poznanie legend, mitów, bajek i opowieści o Aurora Borealis, budzenie szacunku dla odmienności kulturowej ludzi zamieszkujących obszary jej występowania. Projekt służy również rozwijaniu kreatywności i wrażliwości plastycznej uczestników konkursu, pobudzaniu aktywności twórczej, rozwijaniu poczucia własnej wartości i satysfakcji. Konkurs jest także swoistą prezentacją twórczości plastycznej dzieci i młodzieży, obejmującą wymianę doświadczeń i przegląd interesujących technik plastycznych.

Na konkurs nadesłano 2200 prac z 270 placówek. Jury zakwalifikowało 204 prace do wystawy pokonkursowej.

Prace konkursowe wykonano w różnych technikach: rysunku, malarstwa, pastelami olejnymi i suchymi, kolażu, grafiki oraz litografii.

Wystawę można oglądać do 6 marca 2016 r.

16 stycznia 2016 , godz. 11.00

  • spotkanie z Patricią Cowern (Szwecja) – „Angielka w sercu szwedzkiej Laponii. Moje nowe życie w krainie zorzy polarnej”, przeznaczone zwłaszcza dla seniorów.
  • Miejsce: Płock, Dom Darmstadt, Stary Rynek 8. Wstęp wolny.

Spotkanie z Patricią Cowern – „Angielka w sercu szwedzkiej Laponii. Moje nowe życie w krainie zorzy polarnej” jest adresowane do wszystkich, którzy nie boją się zmian i mają odwagę wszystko zaczynać od początki, ale i do tych, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu i mają wątpliwości.
Spotkanie jest realizowane w ramach projektu Festiwal Zorzy Polarnej. Kolory Arktyki.

19 stycznia 2016, godz. 18.00

  • pokaz slajdów w ramach projektu Festiwal Zorzy Polarnej. Kolory Arktyki. „Niebo w kolorze – spotkanie z Zorzą Polarną”, poświęcony szwedzkiej Laponii. 
    Komentarz: Patricia Cowern (Szwecja).
  • Miejsce: Płock, Dom Darmstadt, Stary Rynek 8. Wstęp wolny.

Spotkanie z Patricią Cowern (Szwecja) w Klubie Podróżnika - „Niebo w Kolorze - spotkanie z zorzą polarną” jest realizowane w ramach projektu Festiwal Zorzy Polarnej. Kolory Arktyki. Gość opowie o tym,  jak powstaje zorza polarna, gdzie ja najlepiej obserwować i fotografować.

23 - 24 stycznia 2016 r. godz. 11 – 14

  • Weekend ze Sztuką - warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Festiwal Zorzy Polarnej. Kolory Arktyki”.

Miejsce: Płock, pasaż przed Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS (C.H. Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2A, tel. 24 369 16 08). Wstęp wolny.

Więcej informacji


Bookmark and Share