okt
09
Data:: 9. października 2015
Miejsce: Tarnów

Norweski teatr tańca w Tarnowie

Scena ze spektaklu 'A Dance Tribute to Ping Pong'. 
Zdjęcie: Knut Bry.Scena ze spektaklu 'A Dance Tribute to Ping Pong'. Zdjęcie: Knut Bry

Światowej sławy zespół Jo Strømgren Kompani zainauguruje w najbliższy piątek tegoroczną, 5. edycję SCENY OTWARTEJ Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. Jo Strømgren to jeden z czołowych norweskich choreografów i scenarzystów ostatnich lat.

Zespół przedstawi swój nowy spektakl pt. ‘A Dance Tribute to Ping Pong’, o którym krytyka teatralna pisała: „Dramatyczny, mroczny, zmysłowy i piękny. Spektakl udowadniający, że sport może być prawdziwą filozofią”.

Grupa teatralna Jo Strømgren Kompani (JSK) powstała w 1998 roku. Od tego czasu zyskała sobie zasłużone miano jednego z najlepszych współczesnych kulturalnych produktów eksportowych z Norwegii.

W ub. roku Jo Strømgren Kompani uczestniczyła spektaklem ‘Czterdzieści’ w projekcie  Znaki Czasu - pokonać granice , realizowanym we współpracy z poznańskim Teatrem Tańca i przy wsparciu funduszy norweskich. Spektakl był z powodzeniem pokazywany w wielu polskich miastach oraz w Islandii.

Więcej o projekcie ‘Znaki Czasu’: http://znakiczasu.eu/sub,pl,tourneepl2.html i spektaklu ‘Czterdzieści’: http://www.amb-norwegia.pl/news_and_events/pomoc-z-EOG/EOSAktuelt/Polsko-norweski-spektakl-w-Teatrze-Wielkim/#.VhOjNE3otdg

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA (9 - 24 października 2015) to wyjątkowa szansa poznania aktualnych trendów w sztuce tańca współczesnego i baletu z najodleglejszych stron świata.  SCENA OTWARTA słynie ze swego interdyscyplinarnego charakteru, gdyż jest otwarta na nawiązujące do tańca inne obszary sztuki, takie jak fotografia, literatura, film czy sztuki plastyczne.

Po spektaklach odbędą się spotkania z artystami poszczególnych teatrów. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

 


Adres

"SCENA OTWARTA”, Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, Tarnów
Bookmark and Share