okt
02
nov
-05
Data:: 2. października 2012 - 5. listopada 2012
Miejsce: Warszawa

"Norwegian Mood" - wystawa zdjęć w Domotece

Od 2 października do 5 listopada 2012 arteria::gallery w warszawskiej Domotece będzie gościła wystawę zdjęć pt. "Norwegian Mood". Fotografie autorstwa Ewy Szumowskiej i Jacka Gąsiorowskiego prezentują odmienne interpretacje tych samych doświadczeń, związanych z podróżą po Półwyspie Skandynawskim.

Zdjęcia są wynikiem kilku wypraw do Norwegii - miejsca magicznego, które zachwyca malowniczymi fiordami, jeziorami i górami. Autorzy prac, a prywatnie życiowi partnerzy, postanowili uwiecznić wrażenia, jakie wywarło na nich piękno dzikiej przyrody. W ramach wystawy zostanie zaprezentowanych 30 zdjęć wykonanych aparatami analogowymi. Prace przedstawiają podobne, ale jednocześnie odmienne sposoby postrzegania rzeczywistości, odpowiednie dla każdego z autorów. Gąsiorowski i Szumowska fotografując siebie nawzajem, starali się uchwycić intymny charakter podróży.

Ewa Szumowska jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Otrzymała unikatowy Srebrny Medal w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, który zrzesza twórców fotografii artystycznej. Oprócz fotografowania rysuje, maluje projektuje, pisze, podróżuje i gotuje.

Jacek Gąsiorowski w autorskiej fotografii najczęściej wybiera portret i krajobraz jako tematy poszukiwań. W fotografii komercyjnej realizuje zlecenia reklamowe oraz artystyczne zdjęcia ślubne. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Zdjęcia fotografa ukazały się m.in. we włoskiej edycji magazynu Vogue. Na stronie internetowej www.vogue.it/photovogue, na której pasjonaci fotografii mogą zamieszczać swoje zdjęcia, prace Gąsiorowskiego zostały trzykrotnie wybrane jako zdjęcia dnia. Jedno z nich można było obejrzeć w galerii Carla Sozzani w Mediolanie w ramach wystawy "A glimpse at Photo Vogue". Gąsiorowski jest dziennikarzem w magazynie Digital Camera Polska, skierowanym do miłośników fotografii cyfrowej, gdzie ukazują się felietony i zdjęcia jego autorstwa. Dotychczas sfotografował i przeprowadził wywiady
z wieloma znanymi osobami, m.in.: ministrem Bogdanem Zdrojewskim, aktorami Mirosławem Baką i Wojciechem Mecwaldowskim, dziennikarzem muzycznym Marcinem Kydryńskim, a także pisarką i podróżniczką Beatą Pawlikowską. Prowadzi warsztaty dla osób, które kochają fotografię.

Zdjęcia eksponowane w ramach wystawy będzie można zobaczyć w arteria::gallery, na parterze Domoteki. Wernisaż odbędzie się 2 października (wtorek) o godzinie 19:00.

Patronat medialny nad wystawą objął miesięcznik Digital Camera Polska.

www.gasiorowski.net

www.szumowska.pl

Więcej informacji o wystawie pod adresem: 

http://kulturalnie.waw.pl/wydarzenia/25380/norwegian-mood-%E2%80%93-wystawa-zdjec-w-domotece.html

 

 


Adres

Warszawa, Domoteka, Centrum Handlowe 'Targówek'
Bookmark and Share