sep
06
Data:: 6. września 2015
Miejsce: Warszawa

Zespół Asamisimasa w Warszawie

Zdjęcie: J. Norvik.Zdjęcie: J. Norvik

W najbliższą niedzielę 6. Września, podczas festiwalu Kwadrofonik (4-6 września, Studio Polskiego Radia w Warszawie), wystąpi zespół z Olso Asamisimasa, który pokaże, jak banalne dźwięki codziennego życia stają się tworzywem wyrafinowanej kompozycji.

Asamisimasa to zespół założony w 2002 roku przez norweskich muzyków zafascynowanych muzyczna awangardą i jej historią. Od tego czasu dał wiele premier utworów napisanych specjalnie dla nich przez najbardziej oryginalnych kompozytorów młodego pokolenia, często multimedialnych, w kontekście dzieł historycznej awangardy. Koncerty zespołu wyróżniają się wyrazistymi programami, tworzącymi tematyczne, filozoficzne i estetyczne całość. Często przypominają konceptualne performance, w których zatarciu ulegają granice między dźwiękiem, obrazem i akcją.

Do kompozytorów współpracujących z Asamisimasa należą m.in.: Helmut Lachenmann, Mathias Spahlinger, Alvin Lucier, Brian Ferneyhough, Clemens Gadenstätter, Johannes Kreidler, Joanna Baillie, Simon Steen-Andersen, Øyvind Torvund, Martin Schüttler, Matthew Shlomowitz i Trond Reinholdtsen.

Muzycy występowali na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki współczesnej, jak Donaueschinger Musiktage, Darmstädter Ferienkurse für Neue Musik, Ultraschall Berlin, Huddersfield Contemporary Music Festival, Ultima Oslo i in. W dorobku mają monograficzną płytę z muzyką Simona Steena-Andersena (nagrodzona Norweską Grammy, 2012), obecnie przygotowują monograficzne płyty z muzyką Øyvinda Torvunda (Norwegia) i Laurence’a Crane’a (Wielka Brytania).

http://www.kwadrofonik.com.pl/wykonawcy

http://www.kwadrofonik.com.pl/program

http://www.kwadrofonik.com.pl/festiwal


Adres

Sturio PR S2, godz. 20.00
Bookmark and Share